44 milyar dolarlık satış anlaşmasından çekilen Elon Musk, Twitter ile davalık oldu!

44 milyar dolarlık satış anlaşmasından çekilen Elon Musk, Twitter ile davalık oldu!

Dünyanın en zengin kişileri arasında yer alan Elon Musk, Twitter’ın satış anlaşmasının birden fazla maddesini ihlal ettiği için Twitter’ı satın almaktan vazgeçtiğini açıklamıştı.

İHLAL OLDUĞUNU KANITLAYAMAZSA 1 MİLYAR DOLAR ÖDEYECEK

Twitter Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor, açıklama yaparak ‘satış anlaşmasının uygulanması’ için yasal işlem başlatacaklarını belirtti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yapılan 95 sayfalık satın alma (birleşme) anlaşmasına göre Musk, Twitter’ın anlaşmayı ihlal ettiğini kanıtlaması gerekiyor aksi halde 1 milyar dolarlık bir ayrılık ücreti ödemek durumunda kalabilir.

MUSK: SPAM VE BOT HESAPLARIN ORANI YÜZDE 20

Musk, Mayıs ayında Twitter’dan ‘sahte hesaplar (spam) ile yazılım ve programlar sayesinde oluşturulmuş (bot) hesapların’ gerçek kişilere ait toplam hesapların yüzde 5’inden daha az olduğuna dair kanıt istemişti. Musk, ayrıca spam ve bot hesapların yüzde 20 kadar olduğunu ileri sürmüştü. Musk’ın avukatları Komisyona bir mektup göndererek; Musk’ın taleplerinin Twitter tarafından görmezden gelindiği, bazen haksız sebeplerle reddedildiği, bazen de eksik bilgi verildiğini ifade ederek “Bay Musk birleşme anlaşmasını feshediyor çünkü Twitter bu anlaşmanın birçok hükmünü esaslı ihlal ediyor, görünüşe göre yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunuyor” açıklamasını yaptı.

“MAHKEMEDE GALİP GELECEĞİMİZDEN EMİNİZ”

Twitter Yönetim Kurulu Başkanı ve Co- CEO Bret Taylor bugün bir açıklama yaparak “Twitter Kurulu, Bay Musk ile üzerinde anlaşılan fiyat ve şartlarda işlemi kapatmayı taahhüt ediyor ve birleşme anlaşmasını uygulamak için yasal yollara başvurmayı planlıyor. Delaware Mahkemesi’nde galip geleceğimizden eminiz” dedi.

Twitter, 44 milyar dolarlık satış anlaşmasından çekilen Elon Musk'a dava açıyor: Galip geleceğimizden eminiz

sizlere descargarfacebookapk.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir