5 kişi kaldıkları otelin balkonundan düşmüştü… 16 yaşındaki kızın ölümüne ilişkin davada karar verildi

5 kişi kaldıkları otelin balkonundan düşmüştü... 16 yaşındaki kızın ölümüne ilişkin davada karar verildi

İstanbul Esenyurt’ta 16 yaşındaki genç kızın, 5 kişi kaldıkları otelin balkonundan düşerek hayatını kaybetmesine ilişkin yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi. Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili kovuşturmaya yer olmadığına da hükmetti.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan takipsizlik kararında, hayatını kaybeden Z.C’nin olay yerinde bulunan kişiler Y.Y, İ.D, A.T. ve U.A. ile Esenyurt’ta bulunan bir apart otele gittikleri anlatılarak, olay tarihi olan 25 Ocak 2021’de 18 yaşından küçük olan Z.C’nin başkasına ait kimlik bilgilerini kullanarak otel odasına girdiği kaydedildi.

YETERLİ DELİL BULUNAMADI

Tanıkların beyanlarına göre, Z.C’nin balkondan atladığı ve kimsenin ittirme, vurma, darbetme, aşağı atma gibi eylemlerinin olmadığına yer verilen kararda, dosya kapsamı incelendiğinde ve alınan otopsi raporundan da anlaşılacağı üzere maktulün kasten ya da taksirle öldürüldüğüne veya intihara yönlendirildiğine ilişkin yeterince delil olmadığı belirtildi.

Maktulün intihar etmek suretiyle hayatını kaybettiğinin anlaşıldığı aktarılan kararda, olayla ilgili kovuşturmaya yer olmadığına karar verildiği anlatıldı. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ sizlere descargarfacebookapk.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir