Biri su bahanesiyle kuyumcuyu oyalarken, diğeri 55 bin TL’lik bilekliği böyle çaldı

Biri su bahanesiyle kuyumcuyu oyalarken, diğeri 55 bin TL'lik bilekliği böyle çaldı

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan bir kuyumcu tamirciliği yapan dükkanda meydana gelen olayda; arife günü cuma namazı sonrası dükkanını açan Muhammet Çerioğlu, babasını beklerken iki kadın hırsız müşteri kılığında içeri girdi.

Diyarbakır'da su bahanesiyle kuyumcuyu oyaladı, 55 bin TL'lik bilekliği çaldı

Ürünlere baktıkları sırada susadıklarını söyleyen hırsızlardan biri kuyumcuyu oyalarken diğeri ise el çabukluğuyla 55 bin TL değerinde 24’lük çeyrek bilekliği kaşla göz arasında çaldı.

Diyarbakır'da su bahanesiyle kuyumcuyu oyaladı, 55 bin TL'lik bilekliği çaldı

HIRSIZLARDAN SES YOK

Kuyumcu işletmecisi Veysi Çerioğlu, kadın hırsızların görüntülerini karakola götürerek şikayet ettiklerini fakat hala bir haber alınamadığını söyledi. Çerioğlu, “Arife günü ben cuma namazındaydım, o esnada benim oğlum buradaydı, iki kadın şahıs geliyor altın alacaklarını söylüyorlar. Biri oğlumdan su istiyor, oğlum da suyu vermeye giderken diğeri de el çabukluğuyla benim 52.5 gram çeyrekli bilekliğini alıyor. Sularını içtikten sonra kaybolup gidiyorlar. 2 saat sonra tezgahı toparlamaya geldiğimde elimde 3 adet bulunurken 2 tane kaldığını gördüm. Kameraları izleyince cuma namazındayken çocuğumu oyalayıp çaldıklarını gördüm. Çarşı karakoluna giderek şikayette bulundum, en kısa zamanda bulacaklarını söylediler ama hala ses çıkmadı. İki kadın da utansın” dedi.

İyilikten maraz doğdu! Diyarbakır'da iki kadın hırsız su bahanesiyle kuyumcuyu oyaladı, 55 bin TL'lik bilekliği çaldı

“İYİ NİYETİMİ SUİİSTİMAL ETTİLER”

Hırsızların iyi niyetini suiistimal ettiğini kaydeden Muhammet Çerioğlu ise hırsızlardan birinin su istediğini ve kendisinin görüş açısını kapatacak şekilde durduğunu diğer hırsızın da o anda bilekliği çaldığını vurgulayarak kendisinin soyulduklarını fark etmediğini, babasının fark ettiğini söyledi.

sizlere descargarfacebookapk.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir