Edremit Belediye Başkanı’nın makamında saldırıya uğraması olayında, başkan yardımcısı ve 3 müdür açığa alındı

Edremit Belediye Başkanı'nın makamında saldırıya uğraması olayında, başkan yardımcısı ve 3 müdür açığa alındı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde geçtiğimiz günlerde makamında vatandaşları kabul eden CHP’li Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, M.T.’nin isteklerini dinlemeye başladı. Kısa sürede konuşma tartışmaya dönüştü ve M.T. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’a kafa atarak saldırdı.

BURNU KIRILDI

Saldırı etraftakilerin müdahalesi ile sonlandırıldı. Başkan Selman Hasan Arslan hemen Edremit Devlet Hastanesine sevk edildi. Yapılan muayenesinde burnunun kırıldığı ve yüzünün çeşitli yerlerinde ezikler ve yaralanmalar olduğu öğrenildi. Başkan Selman Hasan Arslan’ın yarın kırık burnu için bir operasyon geçireceği bildirildi.

Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Saran açığa alındıSelman Hasan Arslan

GÖZALTINDA

Hastanesinden Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğüne giden Başkan Arslan burada ifade vererek M.T. hakkında şikayetçi oldu. M.T. ise olay sonrasında gözaltına alındı. Şüphelinin, mülkiyeti belediyeye ait bir iş yerini kiraladığı, buranın tadilatında belediyenin araçlarını kullanmak istemesine izin verilmemesi nedeniyle saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülmüştü.

BAŞKAN YARDIMCISI ve 3 MÜDÜR AÇIĞA ALINDI

Edremit Belediyesince 7 Haziran’da gerçekleşen olay sonrası başlatılan idari soruşturma kapsamında, fen işleri müdürü, park ve bahçeler müdürü ile güvenlik amirinin ardından Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Kürşad Saran’ın da açığa alındığı bildirildi.

Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Saran açığa alındıSerkan Kürşad Saran

“SUÇU OLANLAR CEZASINI ÇEKECEK”

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, gazetecilere konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Yaşanan menfur saldırı sonrasında başlatılan soruşturmanın salahiyetinin korunması amacıyla Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Kürşad Saran da açığa alındı. Soruşturma sonunda suçu olanlar cezasını çekecek, suçu bulunmayanlar ise tekrar görevlerine iade edilecekler.”

sizlere descargarfacebookapk.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir