Eğitimci Arıkan ve şoförünü öldüren katil zanlısı Ufuk Akçekaya tutuklandı!

Eğitimci Arıkan ve şoförünü öldüren katil zanlısı Ufuk Akçekaya tutuklandı!

Türkiye’yi sarsan Nazmi Arıkan cinayetiyle ilgili yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Çanakkale Gelibolu’daki cinayetin ardından jandarma geniş çaplı soruşturma başlattı. Bölgedeki kamera kayıtları incelendi. Çiftlik çalışanlarının ve bölgede yaşayanların bilgisine başvuruldu.

AKÇEKAYA ÇANAKKALE’YE GÖTÜRÜLDÜ

Jandarma Suç Araştırma Timi plaka takip sistemi yardımıyla bir şüphelinin İstanbul’da olduğunu belirledi. Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya gözaltına alındı. Özel okul ve kurs işletmeciliği de yaptığı belirlenen Akçekaya soruşturmanın sürdüğü Çanakkale’ye götürüldü.

TUTUKLANDI

Ufuk Akçekaya’nın cinayet günü İstanbul’dan Arıkan’ın çiftlik evine gittiği tespit edildi. Şüpheli ilk ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. Akçekaya, jandarmadaki sorgunun ardından Gelibolu Adliyesi’ne sevk edildi. Şüpheli, savcılıktaki ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince “tasarlayarak ve kasten öldürme” suçlamasıyla tutuklandı.

Eğitimci Arıkan ve şoförünün öldürüldüğü çiftlik yakınındaki tarlada bıçak bulundu (4)Ufuk Akçekaya

120 SAATLİK KAMERA KAYITLARI İNCELENDİ

Şehirler arası otobüs firmalarının yolcu listelerini kontrol eden jandarma ekipleri, terminallerdeki kameralar, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait Plaka Tanıma Sistemi (PTS), yol güzergahlarındaki şehir ve güvenlik kameraları olmak üzere toplam 120 saatlik kamera kaydını saniye saniye izledi. Sabit bir ikamet adresi bulunmayan ve 100’e yakın ikameti kullandığı belirlenen Akçekaya’nın Etiler Mahallesi Tuğcular Sokak’ta başka bir kişi üzerine kiralanan evde olduğu kamera kayıtlarından belirlendi. Bunun üzerine oluşturulan jandarma özel timi, 14 Temmuz gecesi saat 03.00 sıralarında Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro dedektiflerinin de desteğiyle adrese baskın düzenleyerek, kimya öğretmeni Ufuk Akçekaya’yı gözaltına aldı.

Eğitimci Arıkan ve şoförünün öldürüldüğü çiftlik yakınındaki tarlada bıçak bulundu (4)Nazmi Arıkan

AYÇİÇEĞİ TARLASINDA GİZLENİP EVİ GÖZETLEMİŞ

Gelibolu ilçesine getirilerek sorguya alınan Ufuk Akçekaya cinayeti kabul etmezken, ekipler kendisinin çiftlik evine geldiğini belirledi. Jandarma ekipleri, Ufuk Akçekaya’nın ilk olarak 11 Temmuz günü İstanbul Etiler’deki evinden otobüsle Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine geldiğini, buradan da ticari taksiyle köye giderek, çiftlik evinin çevresinde keşif yapıp İstanbul’a geri döndüğünü tespit etti. Akçekaya’nın bir gün sonra 12 Temmuz günü yine otobüsle İstanbul’dan Gelibolu ilçesine, buradan minibüsle Eceabat ilçesine, sonra da ticari taksiyle saat 21.45 sıralarında Karainebeyli köyüne geldiği belirlendi. Köye giden asfalt yol üzerinde taksiden inen Akçekaya’nın ayçiçeği tarlası ve çalılıklar arasından yavaş yavaş çiftlik evine yaklaştığı ve yaklaşık 3 saat boyunca evi gözetlediği tespit edildi.

Eğitimci Arıkan ve şoförünün öldürüldüğü çiftlik yakınındaki tarlada bıçak bulundu (4)

ARIKAN 47, ŞOFÖRÜ 66 BIÇAK DARBESİYLE ÖLDÜRÜLDÜ

Saat 23.00 sıralarında Nazmi Arıkan’ın evinden veteriner ile şoförü Şerif Eker’in ayrıldığını gören Akçekaya, evin arka kapısından içeriye girdi. Evde yalnız kalan ve koltukta oturan Nazmi Arıkan’a arkasından yaklaşan Akçekaya, bıçaklamaya başladı. Bu sırada Arıkan’ın son bir hamleyle cep telefonundan şoförü Şerif Eker’i aradığı ve 10 saniyelik bir görüşme yaptığı, Arıkan’a 300 metre mesafedeki başka bir eve yatmaya giden şoför Şerif Eker’in araca binerek hızlıca yardıma gittiği belirlendi. 47 bıçak darbesiyle Nazmi Arıkan’ı öldüren Ufuk Akçekaya, eve bir aracın geldiğini görünce kapının arkasına saklandı. Şoför Şerif Eker, eve girdiğinde kapının arkasından çıkan Ufuk Akçekaya tarafından bıçaklanmaya başladı. Eker de 66 bıçak darbesiyle olay yerinde hayatını kaybetti.

Eğitimci Arıkan ve şoförünün öldürüldüğü çiftlik yakınındaki tarlada bıçak bulundu (4)

CİNAYET SONRASI KIYAFETLERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Katil zanlısı, saat 00.15 sıralarında kendisini köye bırakan taksi şoförünü arayıp kendisini almasını istedi. Akçekaya, çiftlik evini de burada bulduğu kimyasal malzemeler ile yakarak kundaklama girişiminde bulundu. Akçekaya, ayçiçeği tarlasından asfalt yola giderken de suç aleti bıçağı araziye sakladı. Jandarma ekipleri, 4 gün boyunca 5 dönüm arazide metal detektörü ve detektör köpekle santim santim arama yaparak üzerinde kan izleri de olan suç aleti bıçağı buldu. Jandarma özel timi, Akçekaya’nın Karainebeyli köyüne geldiği ve cinayetin ardından İstanbul’a döndüğündeki kıyafetinin de farklı olduğunu tespit etti. Tasarlayarak kasten adam öldürme suçlamasıyla adliyeye sevk edilen cinayet şüphelisi Ufuk Akçekaya’nın jandarmadaki sorgusunda Nazmi Arıkan ile şoförü Şerif Eker’i kendisinin öldürmediğini, çiftlik evine ise alacağı olduğunu öne sürdüğü parayı almaya geldiğini söylediği öğrenildi

sizlere descargarfacebookapk.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir