Erdoğan’ın çevirmeni Kavakcı, Kılıçdaroğlu’nun ‘hanım kız’ ifadesi nedeniyle suç duyurusunda bulundu

Erdoğan'ın çevirmeni Kavakcı, Kılıçdaroğlu'nun 'hanım kız' ifadesi nedeniyle suç duyurusunda bulundu

Kavakcı’nın avukatı Sezgin Tunç sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kamu görevi ifade eden müvekkilini hedef aldığı gerekçesiyle Kılıçdaroğlu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunduğunu duyurdu.

Tunç’un paylaşımında yer verdiği suç duyurusu dilekçesinde, müvekkilinin Cumhurbaşkanlığı bünyesinde uluslararası ilişkiler uzmanı ve danışmanı olarak görev yaptığı, üniversite öğrenimini ise yurt dışında tamamladığı aktarıldı. Buna rağmen Kavakcı hakkında son zamanlarda, kamusal görev ve faaliyetleri nedeniyle aleyhinde sistematik kampanyalar yürütüldüğü ifade edilen dilekçede, nefret ve ayrımcılık söylemi içeren haber, sosyal medya paylaşımı ve yorumlarla kişilik haklarının ihlal edildiği belirtildi.

KAMU DAVASI AÇILMASINI TALEP ETTİLER

Kılıçdaroğlu’nun da Kavakcı’nın kişilik haklarına saldırı oluşturan beyanlarda bulunduğu aktarılan dilekçede, “Şüphelinin, müvekkile karşı eylemleri nedeniyle ‘tehdit’, ‘nefret’ ve ‘ayrımcılık’, ‘görevi yaptırmamak için direnme’, ‘kamu görevlisine hakaret’ ve resen tespit edilecek suçlardan cezalandırılması için gerekli soruşturmanın yapılarak hakkında kamu davası açılmasını talep ederiz.” ifadesi yer aldı.

PAYLAŞIMLAR DİLEKÇEDE

Dilekçede Kılıçdaroğlu’nun Kavakcı hakkında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlara da yer verildi.

sizlere descargarfacebookapk.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir