Erdoğan’ın da tepki gösterdiği eşini 23 yerinden bıçaklayan Samet Ağ’a 21 yıl 6 ay hapis cezası verildi!

Erdoğan'ın da tepki gösterdiği eşini 23 yerinden bıçaklayan Samet Ağ'a 21 yıl 6 ay hapis cezası verildi!

Tokat’ta hastanede temizlik işçisi eşi Samet Ağ ile geçimsizlik yaşayan Özlem Ağ, geçen yıl ocak ayında evi terk ederek, babası Mehmet Demirel’in yanına gidip, boşanma davası açtı. Samet Ağ, 1 Nisan’da eşi ile konuşmak ve eve dönmeye ikna etmek için Mülk köyüne gitti. Burada ikili arasında tartışma çıktı.

EŞİNİ 23 YERİNDEN BIÇAKLADI

Samet Ağ, eşi ile kayınpederini bıçakladı. 23 yerinden bıçaklanan Özlem Ağ ile bacağından yaralanan babası, Tokat Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Gözaltına alınan Samet Ağ ise sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe ‘tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklandı. Cezaevinde 3 ay kalan Ağ’ın avukatı, müvekkilinin adli kontrol şartı ile serbest bırakılması için başvurdu. Cumhuriyet başsavcılığı da delillerin toplanmış olmasını ve tutukluluk süresini dikkate alarak, mahkemeden tahliye talep etti. Samet Ağ, 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararıyla 16 Temmuz’da CMK’nın 109/3-b maddesi kapsamında yurt dışına çıkmama, her hafta cuma günü saat 08.00- 20.00 saatlerinde adresinin bulunduğu en yakın kolluk karakoluna imza atma koşuluyla tahliye edildi.

Cumhurbaşkanının tepki gösterdiği sanığa 21 yıl 6 ay hapis cezası

YENİDEN YAKALAMA KARARI VERİLDİ

Tahliye kararının ardından Özlem Ağ’ınaçıklamaları sonrası Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itirazı üzerine mahkeme Samet Ağ hakkında yeniden yakalama kararı çıkardı. Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan Samet Ağ’ın, nöbetçi mahkemece tekrar tutuklanarak yargılamasına devam edildi.

Cumhurbaşkanının tepki gösterdiği sanığa 21 yıl 6 ay hapis cezası

21 YIL 6 HAPİS CEZASI VERİLDİ

Tokat Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesinde tutuklu yargılanan sanık Samet Ağ hakim karşısına çıktı. Mahkemede sanık ‘pişman’ olduğu yönünde savunma yaptı. Dördüncüsü görülen davada mahkeme heyeti sanığa kasten öldürmeye teşebbüsten 20 yıl, kayınpederi Mehmet Demirel’i yaralama suçundan 1 yıl 6 ay olmak üzere toplam 21 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

ERDOĞAN DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadın muhtarlara yönelik konuşmasında yaşanan olaya tepkisini dile getirmişti.

sizlere descargarfacebookapk.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir