Gülşen’in konserine kaymakamlık engeli! Şile’de sahne alacaktı

Gülşen'in konserine kaymakamlık engeli! Şile'de sahne alacaktı

En son Ereğli’de sahneye çıkan şarkıcı Gülşen bugün Şile’de konser verecekti. Sahne kıyafetleriyle gündeme damga vuran ve birçok sanatçı tarafından eleştirilen Gülşen’in konseri bir gün önce Şile Kaymakamlığı tarafından iptal edildi.
Konser organizatörü de sosyal medyada bir açıklama yaparak konserin iptal edildiğini duyurdu.

“KONSER TARİHİ DAHA SONRA İLAN EDİLECEK”

İşletme tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “23.07.2022 tarihinde saat 22:00 yapılmasını planladığımız Gülşen konseri Şile Kaymakamlığımız tarafından izin verilmeyip 22.07.2022 tarihinde iptal edilmiştir. Konser tarihi daha sonra siz kıymetli misafirlerimize ilan edilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

KAYMAKAMLIKTAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan Şile Kaymakamlığı’ndan konu ile ilgili yazılı açıklama yayınlandı. Açıklamada, basın yayın kuruluşları ve sosyal medya hesaplarında yer alan “Şile’de düzenlenecek konser Kaymakamlık tarafından iptal edildi.” şeklindeki asılsız haberler nedeniyle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacının doğduğu belirtildi.

Meşrutiyet Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir işletme sahibi tarafından 23 Temmuz’da canlı müzik konseri düzenlemek için 22 Temmuz’da Kaymakamlığa verilen dilekçeyle izin talebinde bulunulduğu aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Aynı gün yapılan incelemede, konser düzenlemek isteyen işletmenin İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik kapsamında ana faaliyet konusunun büfe işletmeciliği olduğu, canlı müzik izin belgesi bulunmadığı anlaşılmıştır. Başvuru sahibine, eksikliği bulunan hukuki belgelerin tamamlanması halinde gerekli izinlerin verileceği bildirilmiştir. Daha önceden verilmiş iznin iptali ve yasaklama gibi bir durum söz konusu değildir.”

sizlere descargarfacebookapk.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir