Günün ilk yarısında görülen en yüksek seviye! Borsa İstanbul’da rekor kırıldı

Günün ilk yarısında görülen en yüksek seviye! Borsa İstanbul'da rekor kırıldı

İlk yarıda bankacılık endeksi yüzde 1,46 ve holding endeksi yüzde 1,04 yükseldi. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 4,20 ile finansal, kiralama, faktoring, tek gerileyen ise yüzde 0,76 ile gayrimenkul yatırım ortaklığı oldu.

KÜRESEL PAY PİYASALARINDA POZİTİF SEYİR İZLENİYOR

BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında gördüğü en yüksek seviye rekorunu 2.727,74 puana taşıdı. Analistler, jeopolitik risklere ilişkin endişelerin geri plana atılması ve yatırımcıların beklentilerden iyi gelen şirket finansal sonuçları ve makroekonomik verilere odaklanması ile küresel pay piyasalarında pozitif bir seyir izlendiğini ifade etti.

İNGİLTERE’DE SON 27 YILIN EN BÜYÜK FAİZ ARTIŞI

Analistler, bugün İngiltere Merkez Bankası (BoE) faiz kararının yanı sıra yoğun veri gündeminin takip edileceğini aktarıyor. Aralık ayından bu yana her toplantısında 25 baz puanlık faiz artırımına giden BoE, faizi 50 baz puan artırarak 1,75’e yükseltti. Böylece ülkede son 27 yılın en büyük faiz artışı gerçekleşmiş oldu.

Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 2.750 seviyesinin direnç, 2.600 puanın destek konumunda bulunduğunu kaydetti.

sizlere descargarfacebookapk.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir