İbn-i Sina’nın buluşu halen şifa dağıtıyor! İşte kavun kabuğunun birbirinden etkili faydaları

İbn-i Sina'nın buluşu halen şifa dağıtıyor! İşte kavun kabuğunun birbirinden etkili faydaları

İslam dünyasının en büyük alimi ve doktorlarından görülen İbn-i Sina’nın uzun dönemler öncesinde uyguladığı yöntemler, günümüzde dahi kullanılıyor. İşte İbn-i Sina yöntemlerinden biri olan kavun kabuğuyla ilgili tarifler…

KABUKLARI, EN AZ KAVUN KADAR FAYDALI

Kavun, çarşıda, pazarda ve manav tezgahlarının baş köşesinde yerini çoktan aldı. Yaz aylarının simgelerinden biri olan kavun hakkında yıllarca aynı hatayı yaptık. Kavun kabukları da en az kavun kadar faydalı.

ÖNEMLİ TAVSİYELERİ VAR

Erken tıbbın babası olarak anılan İbn-i Sina kavun kabuğunu işaret ederek önemli tavsiyelerde bulunuyor. Kitabında kavun kabuğunun faydalarından söz eden İbn-i Sina, özellikle kavun kabuğunu kaynatıp suyu içildiğinde sindirim sistemine iyi geldiğini belirtiyor.

BİRBİRİNDEN ÖNEMLİ FAYDALARI VAR

Kavun kabuğu, cilt bakımından göz çevresi bakımına birçok yönde kullanılabilir. Çok az kişinin bildiği bir diğer faydası ise kavun kabuğunun faydaları arasında sedef ve egzamaya olan faydaları da dikkat çekiyor.

İŞTE KAVUN KABUĞUNUN FAYDALARI:

Kavunun kabuğunu yüzünüze sürerek cilt bakımı yapabilirsinizGöz çevresi bakımı için etkilidirCildi temizler, nemlendirirSivilceleri iyileştirirVitiligoya iyi gelirBöbrek ve mesane taşlarına iyi gelirKaynatılıp içildiğinde sindirim sistemini düzene sokarTokluk hissi yaratarak kilo vermeye etki sağlarBağışıklık sistemindeki hasarlı hücreleri tamir ederSedef ve egzama hastalıklarına iyi gelirSaç dökülmesine iyi gelirRegl döngüsünü düzene sokarKalpteki ritim bozukluğunu önlerKalp ve damar hastalıklarında fayda sağlarCildi ölü hücrelerinden arındır sizlere descargarfacebookapk.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir