İzmir’de sokak köpeklerini beslediği iddiasıyla 3 kişiyi katleden katilin öldürdüğü kişilerle arasında 20 yıllık bir husumet olduğu ortaya çıktı

İzmir'de sokak köpeklerini beslediği iddiasıyla 3 kişiyi katleden katilin öldürdüğü kişilerle arasında 20 yıllık bir husumet olduğu ortaya çıktı

İzmir’in Bayraklı ilçesinde meydana gelen olayda Ali İhsan K. (62), sokak köpeklerini beslediği gerekçesiyle Yahya Köşek (61) ile tartıştı. Köşek’in sert cevap vermesi üzerine ikilinin arasında kavga çıktı. Bu kavganın ardından Ali İhsan K.’ye ait evin önünde tekrar karşılaşan ikili arasında bir tartışma daha yaşandı.

3 KİŞİYE ATEŞ AÇIP ÖLDÜRDÜ

Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine, tabancasına davranan Ali İhsan K., Yahya Köşek, eşi Meryem Köşek ve kızı Funda Güçlü’ye tabancayla ateş etti. Ağır yaralanan 3 kişi, çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulanslarla Ege Üniversitesi Hastanesi ile Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılar, doktorların müdahalesine rağmen hayatlarını kaybetti. 3 kişinin cansız bedenleri otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderilirken, polis olayın ardından Ali İhsan K.’yi suç aleti tabancayla yakalayıp, gözaltına aldı.

Son dakika... İzmir'de aynı aileden 3 kişinin sokakta öldürülmesine ilişkin iddianame hazırlandı

“UYARILARA RAĞMEN KÖPEKLERİ BESLEDİLER”

Katil zanlısı Ali İhsan K.’nin ifadesinde ise, olay esnasında şekerinin yükseldiğini ve neler olduğunu hatırlayamadığını, daha sonra ise, “Köpekler konusunda daha önce de uyardık. Bizim ufak torunlarımız var köpekler ona saldıracaktı. Uyarmamıza rağmen beslemeye devam ettiler. Bu yüzden çıkan tartışmanın ardından öldürdüm” dediği ileri sürüldü.

Son dakika... İzmir'de aynı aileden 3 kişinin sokakta öldürülmesine ilişkin iddianame hazırlandı

MESELE ARSA HUSUMETİYMİŞ

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, 10 Haziran’da yaşanan olayda, şüphelilerden Mehmet K. ile hayatını kaybeden Yahya Köşek arasında arsa ihtilafından kaynaklı husumet olduğu belirtildi.

İddianamede, iki aile arasında çıkan olayda şüpheli Ali İhsan K’nin tabancayla ateş ederek Yahya Köşek, eşi Meryem Köşek ve kızları Funda Köşek Güçlü’yü kasten öldürdüğü, ailenin kızları Filiz Topaloğlu’na da silah doğrultarak tehdit ettiği kaydedildi.

KOVALAMACA SONUCU YAKALANMIŞ

Ali İhsan K’nin ağabeyi Mehmet K’nin de sopayla Filiz Topaloğlu’nun başına vurarak yaraladığı bilgisinin yer aldığı iddianamede, zanlı Ali İhsan K’nin olayın ardından kovalamaca sonucu yakalandığı aktarıldı.

Son dakika... İzmir'de aynı aileden 3 kişinin sokakta öldürülmesine ilişkin iddianame hazırlandı

“SENİ DE VURACAĞIM” DİYE TEHDİT ETMİŞ

İki aile arasında arsa meselesinden kaynaklı 20 yıldır husumet olduğunun müştekilerin verdiği ifadelerde de yer aldığının anlatıldığı iddianamede, şunlar kaydedildi:

“Yıllar öncesinde başlayan ve olay tarihine kadar devam eden arsa ihtilafı nedeniyle aralarında husumet bulunan taraflardan Ali İhsan K’nin ağabeyi olan Mehmet K’nin temin ettiği silah, şarjör ve mermileri kullanarak olay tarihinde maktuller Yahya Köşek, eşi Meryem Köşek ve kızları Funda Köşek Güçlü’yü soğukkanlılıkla ve her birine 5-6 kez ateş edip tekrar şarjöre mermi doldurduktan sonra her birini olay mahallinde kasten öldürdüğü, hatta tanık beyanlarına göre olay mahallinde ölmüş olan maktullerin tekrar yanlarına gelerek yeniden bedenlerine ateş ettiği, olay mahallinde bulunan maktul Yahya ve Meryem’in diğer kızları müşteki Filiz Topaloğlu’na ise silah doğrultarak ‘Seni de vuracağım, sana da sıkacağım’ diyerek silahlı tehditte bulunduğu kanaatine varılmıştır.”

MÜEBBET HAPİSLERİ İSTENDİ

Şüpheli Mehmet K’nin de olayda kullanılan silahı temin ettiği bildirilen iddianamede, maktullerin öldürülmesine iştirak eden şüphelinin ayrıca sopa ile Filiz Topaloğlu’nu kasten yaraladığı ifade edildi.

Sanıklar Ali İhsan K’nin “kasten öldürme”, Mehmet K.’nin de “kasten öldürme suçuna iştirak” suçlarından 3’er kez müebbet hapis cezasına çarptırılması talep edilen iddianamede, sanıkların ayrıca “silahla tehdit”, “kasten yaralama” ve “6136 sayılı kanuna muhalefet” suçlarından da cezalandırılması istendi.

sizlere descargarfacebookapk.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir