Kadir Şeker’in babası oğlunun beraat etmesi gerektiğini söyleyerek isyan etti: Bir kadının çığlığına gitti

Kadir Şeker'in babası oğlunun beraat etmesi gerektiğini söyleyerek isyan etti: Bir kadının çığlığına gitti

Konya’da, sevgilisini darp ettiğini düşündüğü kişiyi engellemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle hakkında 12 yıl 6 ay hapis cezası verilen ve cezasının Yargıtay tarafından bozulmasının ardından yeniden hakim karşısına çıkan Kadir Şeker’in tutukluluğunun devam etmesine karar verilirken, cezası da 10 yıl 10 aya düşürüldü.

Kadir Şeker'in babasından oğlunun tutukluğunun devamı kararı sonrası ilk sözler: Bir kadının ağlama sesine gitti

“KADİR’İN OLAYI MEŞRU MÜDAFAADIR”

Duruşma sonunda açıklama yapan Kadir Şeker’in babası Cengiz Şeker, oğlunun meşru müdafaa yaptığına inandığını belirterek, “Meşru müdafaanın aşımıdır aslında Kadir’in durumu ama maalesef ne hikmetse olay kasten adam öldürmeye çevrilmiştir. Kadir bunu asla yapmamıştır. O olaydaki deliller de bunu gösteriyor. Biz bu kararı asla kabul etmiyoruz. Kadir’in beraat etmesi gerekirdi. Kadir’in olayı meşru müdafaadır.” dedi.

Kadir Şeker'in babasından oğlunun tutukluğunun devamı kararı sonrası ilk sözler: Bir kadının ağlama sesine gitti

“BU HAKSIZ BİR KARAR, KABUL ETMİYORUZ”

Kadir Şeker’in kimseye saldırmadığını söyleyen baba Cengiz Şeker, “Sadece orada bir kadının ağlama sesine gitmiştir ama maalesef tebelleş olmuştur, adamın elinden kurtulamamıştır, kendini savunmak zorunda kalmıştır. Neticede olay kasten adam öldürmeye çevrilmiştir. Bu haksız bir karar. Biz bunu kabul etmiyoruz” diye konuştu.

sizlere descargarfacebookapk.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir