Kitabında Fatih Terim’i yerden yere vurmuştu! Andrea Pirlo, imza töreninde konu hakkında konuştu

Kitabında Fatih Terim'i yerden yere vurmuştu! Andrea Pirlo, imza töreninde konu hakkında konuştu

Süper Lig ekibi Fatih Karagümrük, Volkan Demirel’den boşalan teknik direktörlük koltuğuna Andrea Pirlo’yu getirdi. İstanbul ekibine 1 yıllık imza atan İtalyan hoca, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“FATİH TERİM’E KARŞI İYİ HİSLERİM VAR”

Fatih Karagümrük Kulübü’ne teşekkür ederek sözlerine başlayan Andrea Pirlo, kendileri adına iyi bir sezon olmasını diledi. İtalyan çalıştırıcı, kitabında Fatih Terim hakkında kullandığı ifadelerin sorulması üzerine, “Aslında kitapta ne yazdığımı hatırlamıyorum çünkü çok sene geçti. Tek hatırladığım, Türkiye’de böyle bir şeyler söylendiği. Belki de farklı tercüme edildi. Tek söylediğim şey, Fatih Terim’i çok fazla hatırlamadığım. Çünkü sadece 2 ay çalıştık. Benim çok iyi hislerim var ona karşı” diye konuştu. Türkiye’yi daha önceden de takip ettiğini dile getiren Pirlo, “Bu takımda başka İtalyanların oynadığını da gördüm. O yüzden de takip ediyordum. Birkaç hafta önce görüşmeler başladı. Benim için Türkiye’ye gelmek önemliydi. Bu takım kendisini geliştirmek istediği için de benim için önemliydi. Benim de istediğim buydu” ifadelerini kullandı.

İmza törenine damga vuran an! Fatih Terim'i kitabında yerden yere vuran Pirlo çark etti

“ÇOK FAZLA İLİŞKİM VAR, GEREKİRSE BU İLİŞKİLERİMİ KULLANACAĞIM”

Çok önemli takımlarda forma giydiğini hatırlatan Pirlo, “Çok fazla ilişkim var, gerekirse bu ilişkilerimi kullanacağım. İtalya’da oynayan çok Türk oyuncu var. Onları takip ediyorum. Türkiye’ye gelen İtalyan teknik direktörleri de takip ediyordum. Bu yüzden buraya gelmek ilgimi çekiyordu. Oyuncular özelinde konuşmak hoşuma gitmiyor. Benim takımımdakileri tanımak istiyorum” dedi.2005 yılında Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde Liverpool’a kaybetmelerinin hatırlatılması üzerine Pirlo, “Memnuniyetle bu statta sahaya çıkacağım ve umarım önümüzdeki sene çok fazla başarı elde ederiz” açıklamasını yaptı.

İmza törenine damga vuran an! Fatih Terim'i kitabında yerden yere vuran Pirlo çark etti

“KARAGÜMRÜK’ÜN VARMAK İSTEDİĞİ YERİ DUYUNCA BENİM İLGİMİ ÇEKTİ”

Çok fazla kulüple teması ve iletişimi olduğunu ifade eden İtalyan teknik adam, “Karagümrük’ün varmak istediği yeri duyunca benim ilgimi çekti. Benim de hedeflerim kulüple aynı. O yüzden tercih yapmak hiç zor olmadı. Ben de bu yolda yürümek istiyordum. Bu takım benim daha fazla ilgimi çekti ve başlamak için sabırsızlanıyorum. Kariyerim boyunca kazanmak için oynadım ve burada da kazanmak için yer alıyorum. Biliyorum ki kazanmak için de iyi oynamak lazım. Elimden geldiği kadar bunu yapacağım” şeklinde konuştu. Pirlo, İstanbul’u bugüne kadar gezme imkanı olmadığını da kaydederek şunları söyledi: “İstanbul’a önceki gelişlerimde havalimanı, stadyum ve oteli görebildim, hiç gezemedim. Şu anda tabii ki antrenmanlardan kalan vakitte İstanbul’u görmek istiyorum” diye konuştu.

İmza törenine damga vuran an! Fatih Terim'i kitabında yerden yere vuran Pirlo çark etti

“BENİM KENDİ YÖNTEMLERİM VAR”

Son olarak kadro ve oyun anlayışı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan 43 yaşındaki çalıştırıcı, “Benim kendi yöntemlerim var. Aklımda sistemsel fikirlerim var. Oyuncular göre istediğimiz noktaya ulaşmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Şu anda hangi oyuncuları almamız gerektiğiyle ilgili çalışma yapmaya vaktimiz var. Bu duruma da bakacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

PIRLO KİTABINDA FATİH TERİM İÇİN NE DEMİŞTİ?

Pirlo, 2013’de yayımlanan kitabında Fatih Terim hakkında şunları söylemişti:

“DAKİKALARCA TAKTİK ANLATIRDI”

“Fatih Terim tahta başında dakikalarca taktik anlatırdı. Maçtan önce beni yanına çağırırdı. Bu maçı taraftar için kazanmalıyız, oyunun merkezinde de sen varsın, topları sen yönlendirmelisin diye söylerdi ancak tercümanı başka şekilde ifade ediyordu.

“TAKTİK TAHTASI ÇİZDİĞİ OKLARDAN ANLAŞILMAZ HALE GELİRDİ”

Özellikle göreve başladığı ilk günlerde yaptığı takım toplantıları ise unutulmazdı. Terim eline bir tebeşir alıp taktik tahtasına 11 daire çizerdi. Tahtadaki her daire sahaya çıkacak bir oyuncuyu temsil ederdi. Ancak konuşmanın ortasında taktik tahtası, çizdiği oklardan ve karalamalardan öyle bir hale gelirdi ki; hangi dairenin kimi işaret ettiğini anlamak imkansızlaşırdı. Taktik tahtası, oyuncuları ve mevkileri birbirinden ayırmanın mümkün olmadığı karmakarşık bir hal alırdı. Kısacası tam bir kaos… Sadece kalecinin kendi pozisyonundan emin olabildiği bir kaos…

“UYARMAK ZORUNDA KALDIM”

Toplantı sırasında bir daireyi işaret edip, ‘Costacurta, tam burada olman gerekiyor’ diye konuşmaya başlardı. Bir gün dayanamayıp, “Ama patron, o gösterdiğin dairenin biraz önce benim olduğunu söyledin, Costacurta değil ki” demek zorunda hissettim. İşin daha da kötüsü konuşma ilerledikçe defans bölgesindeki dairelerle, forvettekileri karıştırmaya başlardı. Artık öyle bir hal almıştı ki, kendi aramızda ‘Acaba bunu Berlusconi’nin gizli rüyası olan 2-4-4 taktiğini gerçekleştirmek için bilerek mi yapıyor’ diye şakalaşmaya başlamıştık.”

sizlere descargarfacebookapk.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.