Koronavirüs karantinası sona eren ABD Başkanı Biden: Aşılar sayesinde tedavi sürecini sorunsuz atlattım

Koronavirüs karantinası sona eren ABD Başkanı Biden: Aşılar sayesinde tedavi sürecini sorunsuz atlattım

ABD Başkanı Biden, Kovid-19 karantinasından çıkmasının ardından Beyaz Saray bahçesinde bir konuşma yaptı. Dün ve bugün yaptırdığı Kovid-19 testlerinin sonucunun “negatif” çıktığını belirten Biden, kendisine yaptıkları dualardan ve verdikleri desteklerden dolayı herkese teşekkür etti.

“GEREKLİ ÖNLEMLERİ LÜTFEN ALIN”

Biden, “Şu anda yeni bir varyant ile karşı karşıyayız. Geçen kış gördüğümüz varyantın (Omicron) alt varyantı olan bu virüs çok bulaşıcı. Bu varyant sadece ABD’de değil, tüm dünyada birçok kişiyi etkiledi. Virüsün yayılımını yavaşlatmak için gerekli önlemleri lütfen alın.” çağrısında bulundu.

“SÜRECİ SORUNSUZ ATLATTIM”

Yönetimi döneminde testlerin daha yaygın hale geldiğini, aşıların ve çeşitli tedavilerin halka ücretsiz sağlandığını vurgulayan Biden, “Bu araçlar sayesinde Kovid-19 sürecini sorunsuz atlattım.” dedi.

“VİRÜS KAYNAKLI ÖLÜMLER AZALDI”

Biden, göreve geldiğinde her gün binlerce kişinin Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiğine işaret ederek, virüs kaynaklı ölümlerin yüzde 90 oranında azaldığını belirtti.

“TRUMP, HASTALIĞI ÇOK AĞIR GEÇİRMİŞTİ”

ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın 2020’de geçirdiği Kovid-19 sürecini hatırlatan Biden, “Selefim Kovid-19’a yakalandığında Walter Reed Hastanesine helikopterle götürülmüştü. Çok ağır geçirmişti. Bense burada Beyaz Saray’da hastalığı atlattım. Bu büyük oranda aşılar sayesindedir.” değerlendirmesinde bulundu.

sizlere descargarfacebookapk.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir