Osmaniye’de 35 Afgan, sığınmacı kampından kaçtı! Valilik’ten ilk açıklama geldi

Osmaniye'de 35 Afgan, sığınmacı kampından kaçtı! Valilik'ten ilk açıklama geldi

Osmaniye’nin Cevdetiye ilçesinde bulunan sığınmacı kampında yaşananlar büyük yankı uyandırdı. Kampta bulunan Afgan sığınmacılar henüz belirlenemeyen bir şekilde firar etti. Kaçış anlarına ait görüntüler de sosyal medyada paylaşıldı.

Osmaniye'de 35 Afgan, sığınmacı kampından kaçtı! Valilik'ten ilk açıklama geldi

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA GELDİ

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, haziran itibarıyla ülkede yeni geçici koruma başvurularının gerekli tahkikat ve mülakatlarının yapılarak geçici barınma merkezlerine alınması uygulamasının başlatıldığı belirtildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Cevdetiye Geçici Barınma Merkezi’nde bulunan bir grup yabancı, saat 22.00 sıralarında firar girişiminde bulunmuş, geçici barınma merkezi özel güvenliği ve jandarma tarafından gerekli müdahalede bulunularak durum kontrol altına alınmıştır. Olayın ilk anında 35 yabancı tellerden atlayarak merkezden firar etmiş olup, İl Jandarma Komutanlığı tarafından civarda yapılan çalışmalar sonucu ilk etapta kamptan firar eden 24 şahıs yakalanmış, geri kalan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalara devam edilmektedir. Geçici barınma merkezinde halihazırda herhangi olumsuz bir durum söz konusu değildir.”

Osmaniye'de 35 Afgan, sığınmacı kampından kaçtı! Valilik'ten ilk açıklama geldi

TAMAMI YAKALANDI

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Cevdetiye Geçici Barınma Merkezi’nden firar eden 35 kişinin tamamının yakalandığını duyurdu.

Osmaniye'de geçici barınma merkezinden kaçan 35 göçmenden 24'ü yakalandı

sizlere descargarfacebookapk.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir