Vakaların yeniden yükselişe geçtiği koronavirüsün en yaygın yeni belirtisi şiddetli boğaz ağrısı

Vakaların yeniden yükselişe geçtiği koronavirüsün en yaygın yeni belirtisi şiddetli boğaz ağrısı

Koronavirüs başta ülkemiz olmak üzere dünya genelinde yeniden artış gösterdi. Virüsün yeniden artmaya başlamasında maske ve mesafe kurallarının gevşetilmesinin de etkisi olduğu belirtiliyor.

BOĞAZ AĞRISI YAŞADILAR

İngiltere’de 17 bin 500 koronavirüs hastası üzerinde yapılan bir çalışmada ise dikkat çeken sonuçlar elde edildi. Doktorlar, hastalar üzerinde yaptıkları araştırma sonucunda çoğunun boğaz ağrısı yaşadığını tespit etti. Koronavirüsün daha önceki yaygın belirtileri arasında ateş ve öksürük görülüyordu.

TAT KAYBI DAHA AZ

Doktorlar, salgının başında yüksek derecede seyreden koku ve tat kayıplarına da şu anda hastalarda daha az rastlandığını ifade etti.

DETAYLARA DA YER VERİLDİ

Araştırmanın sonucunda koronavirüsün daha sık rastlanan yeni belirtilerine de yer verildi. İlk 20’yi şu belirtiler aldı:

Boğaz ağrısı – yüzde 58 oranında rapor edildiTıkalı burun – yüzde 40Balgamsız öksürük – yüzde 40Burun akıntısı – yüzde 40Balgamlı öksürük – yüzde 37Kısık ses – yüzde 35Hapşırma – yüzde 32Yorgunluk – yüzde 27Kas ağrıları/ağrıları – yüzde 25Baş dönmesi, sersemlik – yüzde 18Şişmiş boyun bezleri – yüzde 15Göz ağrısı – yüzde 14Değişen koku – yüzde 13Göğüs ağrısı sıkışması – yüzde 13Ateş – yüzde 13Titreme veya titreme – yüzde 12Nefes darlığı – yüzde 11Kulak ağrısı – yüzde 11Koku kaybı – yüzde 10. sizlere descargarfacebookapk.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir