Yanlış kablo kesen acemi hırsız 40 dairenin elektronik cihazının yanmasına neden oldu: Hasar 400 bin lira

Yanlış kablo kesen acemi hırsız 40 dairenin elektronik cihazının yanmasına neden oldu: Hasar 400 bin lira

Dün merkeze bağlı Abdullahpaşa Mahallesi 270. Sokak’ta meydana gelen olayda, bir hırsız sokakta bulunan elektrik panosunun kilidini kırarak kabloları çalmak istedi. Hırsız yanlış kabloyu kesince 40 daireli Kuzova sitesine bir anda fazla akım gitti. Fazla akım sonucunda dairelerdeki çoğu elektronik cihazlar yandı.

400 BİN LİRALIK HASAR OLUŞTU

Telaşla aşağı inen site sakinleri durumu yetkililere bildirdi. Sitede yaklaşık 400 bin lira hasar meydana geldiği öğrenilirken olayla ilgili incelemenin sürdüğü bildirildi.

“HASARIN BOYUTUNU DAHA SONRA ANLADIK”

Site Yöneticisi Ahmet Demir, “Dün saat 15.00 sıralarında bir patlama sesi duyduk. Patlama sesiyle prizlerimize duman ve koku hissettik. Daha sonra ne olduğunu anlayamadan aşağı indik. Sağa sola baktık ve koşuşturduk. Sitenin elektriğini kestim. Hiçbir zil ve cihaz çalışmadı. Panoda hırsızların kabloyu kestiğini görünce yetkililere haber verdik. Hasarın boyutunu daha sonra anladık. Burası 40 daire. Daire başı 10 bin zarar olsa 400 bin lira bir hasarımız var. Şuanda 2,5 bin lira bir zararım var. Bu sadece kombi. Fırının ve aspiratörün ne kadar çıkacağını bilmiyorum” dedi.

“TELEVİZYON, BUZDOLABI, KOMBİLER YANDI”

Site sakinlerinden Selçuk Tokmak ise “Kuzova Sitesi sakiniyiz. Dün saat 15.00 sıraların trafoda kabloların kesilmesi sonucu Kuzova sitesindeki yaklaşık 40 dairenin bir çoğu mağdur durumda. Televizyon, buzdolabı, kombileri yandı. Bugün bir ekip gelip bu mağduriyeti gidermek için tutanak tuttular. Masraflar karşılanacak denildi. Nötr kabloyu kesmiş. Otomatik olarak 380 volt vermiş. Böyle olunca da tüm cihazlar yanmış” diye konuştu.

sizlere descargarfacebookapk.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir